TÜRKTIPSAN & Universalis İşbirliği Anlaşması

İşbirliği Anlaşması;

Universalis Ecza Deposu 2021 yılından itibaren;

TÜRKTIPSAN İLAÇ AŞ ile Enjektabl Ürün gruplarında; Türkiye Münhasırlığı, Yurt Dışı İhracat için, Tüm ürün gruplarını kapsayan Münhasırlık anlaşması yapılmıştır.

TURKTIPSAN A.Ş. TSK yararına faaliyet gösteren beş vakfın (TSK Mehmetçik Vakfı, TSK Güçlendirme Vakfı, TSK Elele Vakfı, TSK Dayanışma ve TSK Eğitim Vakfı) ortak yatırım kararı ile Anonim Şirketi olarak 8.845 m²’si kapalı alan olmak üzere toplam 22.000 m²’lik alanda kurulmuştur.

TURKTIPSAN A.Ş. ülkemizin ulusal ihtiyaçları doğrultusunda, ülke ekonomisine katma değer yaratmak ve istihdam sağlamak üzere, öncelikli olarak sağlık sektöründen başlayarak endüstriyel, ticari  parenteral solüsyonlar üretmek amacıyla faaliyetine başlamıştır.

Bugün, 146 değişik formda 64 ruhsatlı ürün yanında  ‘Tıbbi ve Medikal Malzeme Üretimi’nde 6 CE Belgeli ürün ile serum pazarının üçte birine sahip olan TURKTIPSAN A.Ş. , ürün portföyüne yeni aldığı TPN (Total Paranteral Solüsyon) ve Ampul ürün çeşitleri ile aralıksız olarak değişerek gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir.

Dinamik yapısı ve güçlü insan kaynağı ile ulusal ve uluslararası pazarlara açılma stratejisini gerçekleştirecek Yerli ve Milli üretimi hedefleyen TURKTIPSAN A.Ş. kurumsal sorumluluk bilinci ile sektördeki hizmetlerini sürdürme kararlılığındadır.